دەربارەى ئێمە

هۆبەکان

بەڕێوەبەرایەتى تۆمارى گشتى پێک دێت لە دوو هۆبە کە کارى هۆبەى تۆمارى کۆلێج و پەیمانگەکان دەکات:


1-هۆبەی تۆماری ئەلیكترۆنی و پلانی خوێندن :
  1.  گۆران سەردار کریم ( لێپرسراوی هۆبە )
  2.  كارمەند نوزاد صابر
  3.  ئاوێسەر مجید عبدالرحمن
  4.  کاروان طە احمد 
  5.  لاڤە علی عثمان
  6. بینای احمد محمد
  7.  ستاڤ شۆڕش صابر - مۆڵەتی خوێندن
  8.  زەنگین عمر احمد - مۆڵەتی خوێندن
2-هۆبەی بڕوانامەكان :
  1.  ژیلە محمد نجاة ( لێپرسراوی هۆبە )
  2.  نیان محمود قادر
  3.  شەیدا ڕێبوار حەمید
  4. سانا سلام حسین

3- لێپرسراوی تۆماری کۆلیج و پەیمانگاکان:


 ژ  ناوی کۆلێج / پەیمانگا  ناوی لێپرسراوی تۆمار 

 ١

  کۆلێجی تەکنیکی تەندروستی

 م . کوێستان

 ٢

 کۆلێجی تەکنیکی ئەندازیاری

 م . جلال 

 ٣

  کۆلێجی تەکنیکی کارگێری

م . یوسف 

 ٤

 کۆلێجی تەکنیکی ئینفۆرماتیک

 م . سەیران

 ٥

 کۆلێجی تەکنیکی هەڵەبجە

 م . هاوریز 

 ٦

 پەیمانگای تەکنیکی سلێمانی 

م . هیمن  

 ٧

 پەیمانگای تەکنیکی کشتوکالی بەکرەج

 م . کریم

 ٨

 پەیمانگای تەکنیکی  زانستی کۆمپیوتەر 

 م . هاویر 

 ٩

 پەیمانگای تەکنیکی دووکان 

م. کۆسرەت

 ١٠

 پەیمانگای تەکنیکی هەڵەبجە 

 م. بەختیار

 ١١

 پەیمانگای تەکنیکی چەمچەماڵ 

 م . ئارام 

 ١٢

 پەیمانگای تەکنیکی دەربەندیخان

 م . دلیر 

 ١٣

 پەیمانگای تەکنیکی کەلار 

 م . آحمد 




مديرية التسجيل العامة

وتتألف من شعبتين، هما التسجيل الالكتروني، والشهادات، وتشرف عن 13 شعبة تسجيل في الكليات والمعاهد التابعة للجامعة، لإدارة شؤون الطلبة. وتقوم المديرية بالمهام الآتية: – قبول الطلبة وإصدار الأوامر الجامعية الخاصة بذلك. – قبول الطلبة وإصدار الأوامر الجامعية الخاصة بذلك. – إجراءات النقل وتغيير القبول واستضافة الطلبة. – تسلم طلبات المتعلقة بشؤون الدراسة (بكالوريوس ودبلوم)

وتتألف من شعبتين، هما التسجيل الالكتروني، والشهادات، وتشرف علی 13 شعبة تسجيل في الكليات والمعاهد التابعة للجامعة، لإدارة شؤون الطلبة.
وتقوم المديرية بالمهااتم التالیة:
– قبول الطلبة وإصدار الأوامر الجامعية الخاصة بذلك.
– إجراءات النقل وتغيير القبول واستضافة الطلبة.
– تسلم طلبات المتعلقة بشؤون الدراسة (بكالوريوس ودبلوم) والإجابة عنها.
– تصديق شهادة التخرج وتوثيقها بالدرجات وبدونها، وتزويد الطلبة كتب تؤيد تخرجهم من إحدى كليات أو معاهد الجامعة.
– تزويد الخريجين بشهاداتهم الجدارية.
– الإجابة على الرسائل التي يرسلها الطلبة عبر البريد الالكتروني.
– تنظيم قبول الطلبة بموجب نظام التعليم التقني الخاص بخريجي المعاهد التقنية.
– تنظيم قبول الطلبة بموجب نظام التعليم الموازي.
– تنظيم قبول الطلبة بموجب نظام التعليم المسائي.
– إعداد الجداول الإحصائية الخاصة بالطلبة.
– إعداد الخطة السنوية لقبول الطلبة.

– أرشفة أوليات الطلبة الكترونياً.


يدير المديرية
  1. بختيار عبيد شريف


منتسبو شعبة التسجيل الالكتروني

  1. کوران سردار کریم  ( مسؤول الشعبة )
  2. کارمند نوزاد صابر
  3. ئاويسر مجيد عبد الرحمن
  4. کاروان طە احمد
  5. لافە علی عثمان
  6. بینای احمد محمد
  7. ستاف شورش صابر - اجازة الدراسي
  8. زنكين عمر أحمد - اجازة الدراسي
منتسبو شعبة الشهادات
  1. زيلة محمد نجاة ( مسؤولة الشعبة )
  2. نيان محمود قادر
  3. شیدا ریبوار حمید
  4. سانا سلام حسین


ويمكن الاتصال بالمديرية عن طريق البريد الالكتروني
E- mail: registration@spu.edu.iq








 بەڕێوەبەرایەتی تۆماری گشتی

بەڕێوەبەرایەتی تۆماری گشتی یەكێكە لە بەڕێوەبەرایەتیەكانی سەرۆكایەتی زانكۆ ، لە ڕووی پەیكەری كارگێڕیەوە سەر بە یاریدەدەری سەرۆكی زانكۆیە بۆ كاروباری خوێندكاران وە ئەم بەڕێوەبەرایەتیە لە دوو هۆبە پێكهاتووە و ئەركی لێپرسراوێتی (13) هۆبەی تۆمارە لە (5) كۆلێژ و (8) پەیمانگا و ئەركی ڕاپەراندنی كاروباری خوێندكارانی خوێندنی بەكالۆریۆس و دبلۆمی لە ئەستۆدایە .


– وەرگرتنی خوێندكاران و دەرهێنانی فەرمانی زانكۆیی بە وەرگرتنیان .
– ئەنجامدانی پڕۆسەكانی گواستنەوەی خوێندن و دابەزین و میوانداری خوێندكاران و دەرهێنانی فەرمانی زانكۆیی بۆیان .
– وەرگرتن و وڵامدانەوەی گشت نوسراوەكانی تایبەت بە خوێندنی بەكالۆریۆس و دبلۆم .
– پشتڕاستكردنی (تصدیق) بڕوانامەكانی بە نمرە و بێ نمرە و پشتگیری دەرچوون لە كۆلێژ و پەیمانگاكانی زانكۆمان دەرچوونە .
– دروستكردنی بڕوانامەی هەڵواسین (شهادە جداریە) بۆ دەرچووانی دبلۆم و بەكالۆریۆس .
– وەرگرتن و وەڵامدانەوەی گشت ئیمەیلەكانی تایبەت بە خوێندكارانی بەكالۆریۆس و دبلۆم .
– سەرپەرشتی كردن و وەرگرتنی خوێندكاران بە سیستەمی خوێندنی پۆلیتەكنیك كە تایبەتە بە دەرچووانی پەیمانگا تەكنیكیەكان .
– سەرپەرشتی كردن و وەرگرتنی خوێندكاران بە سیستەمی خوێندنی پارالێل .
– سەرپەرشتی كردن و وەرگرتنی خوێندكاران بە سیستەمی خوێندنی ئێواران .
– دروست كردنی ئاماری ساڵانە تایبەت بە خوێندكارانی بەكالۆریۆس و دبلۆم .
– ڕێكخستنی پلانی ساڵانەی وەرگرتنی خوێندكاران .
– ئەرشیف كردنی بەراییەكان بە شێوەی ئەلیكترۆنی .
بۆ پەیوەندی كردن بە تۆماری گشتی دەتوانن پەیوەندی بەم ئیمەیلەوە بكەن :
registration@spu.edu.iq

بەرێوەبەری تۆماری گشتی:

  1. بەختیار عبید شریف
‌هۆبەی تۆماری ئەلیکترۆنی و پلانی خوێندن:
  1.  گۆران سەردار کریم ( لێپرسراوی هۆبە )
  2.  كارمەند نوزاد صابر 
  3.  ئاوێسەر مجید عبدالرحمن
  4.  کاروان طە احمد
  5.  لاڤە علی عثمان
  6. بینای احمد محمد
  7.  ستاڤ شۆڕش صابر - مۆڵەتی خوێندن
  8.  زەنگین عمر احمد - مۆڵەتی خوێندن

‌هۆبەی بڕوانامەکان:

  1.  ژیلە محمد نجاة . لێپرسراوی هۆبە
  2.  نیان محمود قادر
  3.  شەیدا ڕێبوار حەمید
  4.  سانا سلام حسین




Directorate of the General Registration

This belongs to the directory the presidency of university; this is related to the student’s affair. It is consisted of two rooms.one of them is it`s in charge of 13 registration room within 5 colleges and 8 institutions, in addition to that it works for carrying out students affairs.
 
– Receiving students and confirming their formal paper.
– Carrying out the process of transferring students and welcoming students.
– Receiving and answering all the formal writing regarding studying bachelor and diploma.
– Correcting all the confirmed certificates with degree and without degrees and recommendation for leaving the universities.
– Creating students certificates for bachelor and diploma students.
– Answering all the emails from the bachelor and diploma students.
– Supervising and receiving students according to polytechnic system for technical insanitation graduated.
– Supervising and receiving students according to parallel system.
– Supervising and receiving students according to evening system.
– Creating annual statistics for bachelor and diploma students.
– Arranging annual plans for receiving students.
– Archiving degrees within an electronic system.
 
Staff of the Directorate:
 
  1. Bakhtiar Aubaid Sharif – Director
 
IT & e-Registration Room Staff
 
  1. Goran Sardar Kareem ( Supervisor )
  2. Karmand Nawzad Sabir
  3. Awesar Majeed AbdulRahman 
  4. Karwan Taha Ahmed
  5. Lava Ali Othman
  6. Binay Ahmed Muhammed
  7. Stav Shorsh Sabir - Scholastic Permission
  8. Zangeen Omer Ahmed - Scholastic Permission

Certificate Room Staff:


    1. Zheela Muhammad Najat ( Supervisor )
    2. Niyan Mahmood Qader
    3. Shaeda Rebwar Hameed
    4. Sana Salam Hussein

E-mail address of the directorate: registration@spu.edu.iq